ARICAN: ‘SON YILLARIN EN KÖTÜ SEZONUNU YAŞIYORUZ’

Tekirdağ Arıcılar Birliği Yönetim Kurulu üyesi ve Malkara Arıcıları temsilcisi Nevzat Arıcan, ilçede arıcılık yapan üreticilere ‘arıcı maskesi, eldiven ve arıcı pantolonu’ dağıttı.
24.07.2018
532 kez okundu

MALKARA’DA ARICILARA MASKE DAĞITILDI
Arıcılık malzemeleri dağıtım programında konuşan Tekirdağ Arıcılar Birliği Yönetim Kurulu üyesi Nevzat Arıcan, “Yöremiz arı üreticilerimizi desteklemek ve üretimi teşvik ederek geliştirmek amacıyla çalışmalarımızı özveriyle sürdürüyoruz. Bugün de yöremiz arıcılarına maske, eldiven ve arıcı pantolonu dağıttık. Dağıtılan malzemelerin üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

TOPLU ARI ÖLÜMLERİ KORKUTUYOR  
Konuşmasında, arı ölümleri nedeniyle sıkıntılı günler yaşadıklarını ifade eden Nevzat Arıcan, “Yöre arıcıları olarak son yılların en kötü sezonunu yaşıyoruz. Bal verimi aşırı derecede düşük… Yetiştiriciler arı ölümleri nedeniyle son derece rahatsız. Öte yandan, arılar her nedense bu yıl yavrulamıyor. T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı- İstanbul/ Pendik Araştırma Enstitüsü’nün konuyla ilgili raporunu bekliyoruz. Arı ölümleri devam ediyor” şeklinde sorunlarını ve sıkıntılarını dile getirdi.
Malzeme Dağıtım Programına; Tekirdağ Arı Yetiştiricileri Birliği üyeleri Yaşar Kökten (Malkara), Dt. Engin Yenibalcı (Malkara), Kemal Tunç (Güneşli), Necmi Karakaya (Ballı) ve Yusuf Bilgin (Kadıköy) katıldılar.
Önder TABAK