ARAP SAÇINA DÖNEN SEÇİMİ KAZANAN ÜSTEK OLDU

Geçtiğimiz aylarda yapılması hedeflenen fakat mahkeme kararı ile ertelenen Çorlu Seyyar Esnaf ve Pazarcılar Odası’nın seçimleri gerçekleştirildi. Seçimi 197 oy alan Mavi Liste Adayı Kenan Üstek kazandı.
10.08.2018
768 kez okundu

5 Mart 2018 tarihinde yapılan Çorlu Seyyar Esnaf ve Pazarcılar Odası seçimlerinde başkanlığa seçilen Enver Şengelir’in yaptığı ırkçı söylemler nedeni ile iptal edilen seçimler, 10 Ağustos 2018 tarihinde yeniden gerçekleştirildi. Çorlu 15 Temmuz Konferans Salonu’nda gerçekleşen seçim sonucunda mevcut başkan Enver Şengelir 180 oy alırken, başkanlığa seçilen Kenan Üstek ise 197 oy aldı. Seçimler öncesi konuşan Kenan Üstek, “5 Mart tarihinde odamızın gerçekleştirdiği 9. Olağan Genel Kurul öncesi ve sonrasında yapılan yalan, yanlış ve karalayıcı söylemler üyelerimizi son derece rahatsız etmiştir. Bu olaylara kayıtsız kalmayan esnafımız, dik duruş sergilemiştir. 5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Kanunu 44. Maddesine dayanarak noter huzurunda 4’te 1 çoğunluk sağlanarak Olağanüstü Genel Kurul talebinde bulunulmuştur. Bakanlık, esnafımızın 5362 Sayılı 44. Maddesine kayıtsız kalmamış, seçilen yönetime genel kurul çağrısında bulunmuş ama esnafın sesini duymayan yönetim de genel kurul kararı almamıştır. Bakanlık da kanunu onaylayıp gerekli işlemleri yapmış, odamıza talimat verip olağanüstü genel kurul kararı almıştır. Ben de adaletle kimseyi bireysel amaçlara hizmet etmeden, esnafımızın çıkarlarını, sorunlarını gidermek için yönetimimle adayız” dedi.

PAZARCI ESNAFI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
Oy sayımının ardından resmi açıklamanın yapılması ile Çorlu Seyyar Esnaf ve Pazarcılar Odası’nın Başkanı seçilen Kenan Üstek, üyelere teşekkür konuşması gerçekleştirdi. Üstek, “Oda tüm pazarcı esnafının odasıdır. Odamızı hep birlikte yöneteceğiz. Tüm üyelerimize destekleri için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Tutku AKBAŞ