AMATÖR SPORA 153 BİN 500 TL MADDİ DESTEK

Edirne Belediyesi tarafından kentte faaliyet gösteren 49 amatör spor kulübüne toplamda 153 bin 500 TL maddi yardımda bulunuldu. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, önümüzdeki bahar ayına kadar Şükrüpaşa Mahallesi’ne de bir spor tesisinin yapılacağının müjdesini verdi.
16 10 2019
217 kez okundu

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, amatör spor kulüplerine verdiği maddi desteğe devam etti. Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda, amatör spor kulüplerinin temsilcileri ile bir araya gelen Gürkan, 49 amatör spor kulübüne toplamda 153 bin 500 TL maddi yardımda bulundu.
Edirne Belediyesi’nin amatör spor kulüplerine 6 yıldır maddi yardımda bulunduğunu belirten Gürkan, “2014 yılında sizlerle yaptığımız toplantıda; ‘sorunlar, talepler, istekler neler?’ demiştik. O gün toplantıda olan arkadaşlarımız hatırlayacaktır. En çok dile gelen sıkıntı özellikle sezon başında, lisans, transfer ücretleri, hazırlık ücretleri kapsamında ekonomik olarak ciddi bir sıkıntı yaşandığı ve bu konuya bir çözüm bulunamadığını söylemişti arkadaşlarım. Yine özellikle il dışı deplasmanlarda ulaşım ile ilgili sıkıntıların olduğunu ve ulaşımın onlar için ciddi bir külfet olduğunu söylemişlerdi. 6 yıldır amatör spor kulüplerini desteklemeye çalıştık. Bugüne kadar da geldik. Bu desteği yılda 2 kez yapıyoruz. Bunu 3-4 yıl önce kendi inisiyatifimizden çıkartarak, sizlerin kurmuş olduğu bir komisyon marifetiyle bir kriter tablosu oluşturduk” dedi.


EKONOMİK ŞARTLARDA CİDDİ BİR RAKAM
Komisyonun kulübün sporcu sayısı, takım sayısı, yaptığı müsabaka sayısı, gerçekleştirdiği etkinlik sayısını dikkate aldığını belirten Gürkan, “Komisyonun oluşturduğu kriterlere uygun; hatta son 2 çalışmada biz neredeyse rakamlara bile müdahale etmedik, tamamen komisyonun çalışması sonucunda ortaya çıkan rakamları yaşama geçirmeye çalıştık. Bugün de 153 bin 500 TL civarında bir rakam dağıtacağız sizlere. Bu baktığınızda küçük bir rakam gelebilir ama emin olun bu ekonomik şartlarda bizim için de ciddi bir rakam bu” diye konuştu.


Ahmet Can AYDIN

Whatsapp
google_160x600