ALLAH’INI SEVEN SU DEPOSUNA EL ATSIN

Çorlu Bahçelievler’de bulunan ve şehrin ana şebekesindeki sorunların karşısında kullanılan su deposu, bakımsızlıktan dökülüyor. Deponun içler acısı hali vatandaştan tepki topluyor.
04.04.2019
1277 kez okundu

Kazimiye Mahallesi-Bahçelievler arasında yer alan Çorlu’nun en eski su deposu, çürüyen dış cephesi ve dökülen betonu nedeniyle hem kötü görüntü oluşturuyor hem de bakımsızlık nedeniyle saçtığı tehlikeyle vatandaşların tepkisine neden oluyor. Depoyu ayakta tutan beton direklerin yavaş yavaş döküldüğünü ve neredeyse depo yapılırken kullanılan demirlerin ortaya çıktığını belirten vatandaşlar, Çorlu’nun bir simgesi olan su deposunun acilen bakım yapılması gerektiğini vurguladı. Deponun bir an önce onarılmasının gerektiğini ve Çorlu için önemli bir depo olduğunu ifade eden mahalle sakinleri, “Her gün korku ve tedirginlik içinde yaşıyoruz. Bir deprem olsa bizi deprem değil, bu su deposunun üzerimize devrilmesi öldürür. Acaba TESKİ Müdürü ya da Büyükşehir Belediyesi Başkanı bu su deposunun yanında yaşıyor olsaydı, su deposu böyle atıl bir durumda durur muydu? Bizim hayatımızın hiç mi önemi yok?” dedi.


ACİL ÇÖZÜM BULUNMALI
Yetkililerin bir an önce harekete geçip bu soruna çözüm bulması gerektiğini ifade eden mahalle sakinleri, çürümeye yüz tutmuş deponun onarılmasını ve sağlamlaştırılmasını istedi. Ana şebekede yaşanacak herhangi bir aksaklıkta bu deponun kullanıldığını belirten vatandaşlar, “Deponun hali ortada. Bu depodan geçecek olan su ne kadar sağlıklı, incelenmesini istiyoruz” dedi.


Tutku AKBAŞ