ALKOL BAĞIMLILARININ MEKANI OLDU

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Çorlu’ya kazandırılan Zübeyde Hanım Parkı’nda uyuşturucu madde ve alkol şişelerini gören vatandaşlar sert tepki gösterdi.
09 10 2018
1426 kez okundu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçemize kazandırılan Zübeyde Hanım Parkı’nda kol gezen madde ve alkol bağımlılarına vatandaş sert tepki gösterdi. Yeni Çorlu Devlet Hastanesi karşısında bulunan parkta çöp, uyuşturucu madde atıkları ve alkol şişelerini gören vatandaşlar, “Açık alan ve parklarda alkol kullanılması yasağını geçtik, uyuşturucu madde kullanmak nedir? Akşamları buraya çocuklarımızın bisiklet kullanması için gelmeye korkuyoruz. Bisiklet yolumuz ne yazık ki alkol şişelerinden geçilmiyor, banklarda da uyuşturucu madde atıklarından oturulmuyor. Parkta Allah’tan çocuklarımız oynamıyor. Buraya harcanan milyonlarca liraya yazık” diyerek tepkilerini gösterdi.
GÜVENLİ PARK DEĞİL
Parkın yerleşime uzak yerde olduğunu da vurgulayan vatandaşlar, “Maalesef bu park insanların güvenle gelebileceği, çocuklarıyla oynayacağı, spor ve yürüyüş yapabileceği bir park değil. Sanayi içinde dükkanını kapatan akşam soluğu burada alıyor. Yetkililerden bir çözüm üretmelerini bekliyoruz” dedi.


Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600