ALKAYA, CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, Devrim Web TV’de Aysel Güneş’in canlı yayın konuğu oldu.
07 04 2020
1169 kez okundu

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, Devrim Web TV’de Aysel Güneş’in sunduğu ‘Gündem Özel’ programında canlı yayın konuğu oldu. Koronavirüs ile mücadele kapsamında yapılan çalışmaları değerlendiren Alkaya, “Salgında başarı oranımız gerçekten yüksek. En hassas nokta ise sağlık çalışanlarımızın can siperhane mücadelesidir. Bu virüse karşı mücadele eden sağlık personellerimizin malzeme ihtiyaçlarının karşılandığını duyduk. Sağlıkçılarımız resmen bir cephede savaşıyor. Onların sağlığı bizden çok daha iyi olmalı.”dedi.

BİLGİLERİ İL BAŞKANI VERİYOR

İl genelinde yürütülen faaliyetler ile ilgili yapılan bilgilendirmelerin valilik tarafından verilmesi gerektiğini söyleyen Alkaya, “AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan’dan bölgemizde olan biteni öğreniyoruz. Talep ettiğimiz bilgilere valiliğin resmi sayfasında paylaşılıyor. Biz Sayın Valimizden bilgi almak zorundayız. Şu an da sağlıkta siyaset yapılmaması lazım. Biz bütün bilgileri sizlerin programlarına çıkan AK Parti Tekirdağ İl Başkanından öğreniyoruz. Valilikten almamız gereken bilgileri AK Parti Tekirdağ İl Başkanı veriyor.”diye konuştu.

ACUN YAPSA TEPKİ VERİR MİYDİ?

CHP’li belediyelerin kampanyasına bloke konmasına ilişkin konuşan Alkaya, “Belediye başkanlarının başlatmış olduğu çok mantıklı bir çalışma vardı. Ne olduysa Cumhurbaşkanımız sadece bu yardımların Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılacağını söyledi. Bu kampanyayı Acun yapsaydı acaba aynı tepkiyi koyabilecek miydi?”ifadelerine yer verdi.

 VATANDAŞI EVDE TUTMAK İSTİYORSANIZ EVİNDE HUZURLU OTURMASI LAZIM

Sokağa çıkma yasağı ile ilgili konuşan Alkaya, “Sokağa çıkma yasağı ile ilgili vatandaşı evde tutmak istiyorsanız evinde huzurlu oturması lazım. Devletimizin bu konuda vatandaşa destek verecek gücü yok gözüküyor. Zaten kredilerle ayakta duran vatandaşa yine kredi verilmesi daha çok bataklığa sürükler. İnşallah bu bize ders olur. Sonuçta en çok vakanın görüldüğü dokuz ülke arasındayız.”dedi.

ESNAF VE VATANDAŞ ZOR DURUMDA

Son olarak esnaf ve vatandaşın durumuna değinen Alkaya, “Esnaf ve vatandaşlarımız gerçekten zor durumda. Vatandaşın bu dönemde morale ihtiyacı var. Bizler vatandaşımızı korumak zorundayız. Devlet, sosyal devlet olarak soru işaretlerini kafamızdan almak zorundadır. Parti ismi güderek yardım etmeye çalışılıyorsa bu dönemde yazıklar olsun. Siyasi ayrışmayı bu dönemde bırakmamız lazım. Bu yardımlar daha şeffaf bir düzeyde yapılırsa daha güzel olacaktır.”şeklinde konuştu.

Tutku AKBAŞ

 

Whatsapp
google_160x600