‘ALİS HARİKALAR DİYARINDA’ ÇERKEZKÖY’DE SAHNELENECEK

Dünya klasiklerinden Alis Harikalar Diyarında adlı eserin beyaz perdeye uyarlandığı müzikli tiyatro oyunu Çerkezköylü çocuklar için Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.
22 01 2020
346 kez okundu

Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nin geçtiğimiz hafta “19’dan Çok Önce, 23’ten Sonra” adlı senfoni orkestra konseri ile kapılarını açtığını anımsatan Belediye Başkanı Vahap Akay, “Atatürk Kültür Merkezimiz bundan sonraki süreçte birçok sanatsal ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapacak. Kültür Merkezimiz vatandaşlarımızın sosyalleşebileceği, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle buluşabileceği bir merkez haline gelecek. Bu kapsamda şimdi de çocuklarımızı çok güzel bir tiyatro oyunu ile buluşturacağız” dedi.
Alis Harikalar Diyarında adlı çocuk tiyatrosunun 1 Şubat Cumartesi günü Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde sahneleneceğini kaydeden Vahap Akay, “İlki saat 13.00, ikincisi ise saat 15.00’te olmak üzere iki seansta sahnelenecek olan Alis Harikalar Diyarında müzikli tiyatro oyununa tüm çocuklarımız davetlidir” dedi. Ablası ile pikniğe gitmek isteyen Alis’in doğa ile buluşmasını konu alan çocuk tiyatrosu ücretsiz olarak sahnelenecek. Umut Vardarlı’nın yönettiği oyunda, hayvan kostümleri giymiş oyuncular minik tiyatroseverler için sahneye çıkacak. 
Alis Harikalar Diyarında adlı tiyatro oyunu için Bağlık, Kızılpınar ve Veliköy Mahalle Muhtarlıkları ile Belediye Hizmet Binası önünden saat 12.00 ve 14.00’te servis kaldırılacak.

Defne Tuğçe AYAZ

 

 

 


 

Whatsapp
google_160x600