ALİ GÜRBÜZ FIRTINASI BÜYÜKMANDIRA’DA ESTİ

Büyükmandıra’da düzenlenen 94. Kavasoğlu ve Şamdancıbaşı İbrahim Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlığı Ali Gürbüz kazandı.
14 06 2019
480 kez okundu

Büyükmandıra Belediyesi tarafından geleneksel bir şekilde sürdürülen ve 94’üncüsü düzenlenen Kavasoğlu ve Şamdancıbaşı İbrahim Yağlı Güreşlerinde Ali Gürbüz final karşılaşmasında Furkan Durmuş Altın’ı yenerek şampiyonluğa ulaştı ve Kırkpınar öncesinde rakiplerine gözdağı verdi.
Düzenlenen güreşlerde er meydanlarının ünlü isimlerinde olan ve Kırkpınar’da şampiyonluğa ulaşan İsmail Balaban ve Orhan Okulu’da yer aldı. 350 sporcunun sergilediği üst düzey performans sonrasında şampiyonluğa ulaşan Ali Gürbüz’e kupasını AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz verdi.
GELENEĞİ DEVAM ETTİRMENİN GURURUNU YAŞIYORUZ
Önemli bir organizasyonu başarılı bir şekilde düzenlediklerini ifade eden Büyükmandıra Belediye Başkanı Ersan Çölgeçen “Katılım sağlayan tüm pehlivanlarımıza ve misafirlerimize teşekkür ediyorum. 94 yıllık bir geleneği devam ettirebilmenin gururunu yaşıyoruz. Bundan sonraki süreçte de bunu devam ettirmek için var gücümüzle çalışacağız. Bir kez daha gördük ki ata sporumuza olan ilgi aynen devam ediyor. Bölgesel ve ulusal bazda bu spor dalımızın devam etmesi için katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.
Ahmet Can AYDIN

Whatsapp
google_160x600