ALEYNA TİLKİ KONSERİ GERÇEKLEŞMEDİ

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele verecek olan Lüleburgazspor yararına düzenlenen ücretli Aleyna Tilki konseri, iddiaya göre şarkıcının rahatsızlanmasından dolayı gerçekleştirilemedi. Konserin ileri bir tarihe ertelendiği duyurulurken, bilet alarak konseri izlemeye gelen vatandaşlar duruma tepki gösterdi.
15.08.2019
559 kez okundu

Lüleburgaz 8 Kasım Stadı’nda 8 Ağustos Perşembe akşamı saat 21.00’de düzenlenmesi planlanan Aleyna Tilki konseri gerçekleştirilemedi. ‘Sanatçının rahatsızlanmasından dolayı konser ileri bir tarihe ertelendi’ anonsunu duyan az sayıdaki seyirci, yetkilileri yuhalayarak stattan ayrıldı.
150 KİŞİ GELDİ
Lüleburgazspor yararına gerçekleştirilmesi planlanan konser saatinin yaklaşması ile birlikte stadın içinde ve dışında polis ekipleri tarafından geniş güvenlik önlemleri alındı. Saatler 21.00’i gösterdiğinde, konsere gelen biletli dinleyici sayısı yaklaşık 150 kişiyi buldu.
KAPILAR HALKA AÇILDI
Saatler 21.15’i gösterdiğinde Lüleburgazspor Kulübü Başkanı Şenol Turan sosyal medya hesabından; ‘Şu an itibariyle Aleyna Tilki konserimiz başlamak üzere, stadyumda bütün kapılarımız açılmıştır konserimiz ücretsizdir’ paylaşımını yaptı. Turan’ın bu paylaşımından sonra, kapılar açıldı ancak konsere ilgi beklenenden az oldu. Bir süre sonra ise konserin saat 22.00’ye ertelendiği duyuruldu.
‘SANATÇIMIZ RAHATSIZLANDI'
Saatler 22.00’yi gösterdiğinde kulüp yöneticileri sahneye çıkarak, ‘Konserimiz sanatçının rahatsızlığı sebebiyle ileri bir tarihe ertelendi’ anonsunu yaptı. Anonsun ardından seyirciler arasından ‘yuh’ sesleri yükseldi. Bazı vatandaşlar; “Bilet paralarımız ne olacak?” diyerek duruma tepki gösterirken bazı vatandaşlar ise yurtdışından geldiklerini ve uzun süredir beklediklerini belirterek yaşanan durumu kınadı.
Konserin iptal kararının, konsere gelen kişi sayısının az olması nedeniyle şarkıcı Aleyna Tilki tarafından alındığı iddia edildi. Aleyna Tilki’nin 3 veya 4 hafta sonra yeniden Lüleburgaz’a gelip konser vereceği öğrenildi.


Onur ŞEKER