ALBAYRAK: BEN ÖZELLEŞTİRMEDEN YANAYIM

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak, Gazetemiz DEVRİM’de yer alan “Belediye Otobüsleri Özelleşecek mi?” başlıklı haberimiz ile ilgili olarak yaptığı açıklamada özelleştirmeden yana olduğunu dile getirdi.
12 09 2019
1739 kez okundu

Gazetemiz DEVRİM’de yer alan “Belediye Otobüsleri Özelleşecek mi?” başlıklı haberimiz ile ilgili olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, yaptığı açıklamada özelleştirmeden yana olduğunu dile getirdi. Başkan Albayrak, “Çok zarar etmiyor ama kar da etmiyor. Bayramlarda bedava taşıyoruz. Buradaki sarı otobüsler 65 yaş üstüne her ay bin TL alıyor ama biz onu alamıyoruz. Bir de bizim taşıdığımız 65 yaş üstü rakam çok. Yolcu sayısında da düşüş var. Otobüs sayımızda artış olmasına rağmen ne yazık ki yolcu sayılarında düşüş var” dedi.
‘AHMET SARIKURT KARŞI ÇIKIYOR’
Özelleştirme ile ilgili Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’un karara karşı olmasına ilişkin de açıklamada bulunan Albayrak, “Çorlu Belediye Başkanımız bu özelleştirmeye karşı. Ben özelleşmesinden yanayım ama oturup konuşacağız. Hangimiz hangimizi ikna edecek göreceğiz. Taşıdığımız yolcu sayılarının yüzde 80’ni 65 yaş üstü. Bu arada mazot fiyatları arttı, asgari ücret fiyatları yükseldi. Aldığımız işçilerin ücretleri de arttı. Bunları ortaya koyduğunuz zaman çok karlı değil. Orta yolu zarar etmemek şartıyla bulacağız" dedi.
ÜCRETLERDE ARTIŞ OLMAYACAK
Özelleştirme sonucunda otobüs ücretlerine zam gelip gelmeyeceği konusu hakkındaki sorulara da cevap veren Albayrak; “Fiyatları belirleyen biziz. UKOME’den geçecek bu kararlar. Ücret artışları ya da indirimleri bizim tarafımızdan belirlenecek” dedi.
AK PARTİ’Yİ ELEŞTİRİYORDU
AK Parti’nin özelleştirme tutumunu sürekli olarak eleştiren CHP şimdi de Çorlu’daki halk otobüslerinin özelleştirilmesini istiyor. Otobüslerin özelleştirilmesi için çalışma başlatan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili olarak yapacağı açıklamalar merak ediliyor.


Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600