Akıl ve Zeka Oyunları projesi hayata geçiyor

Cumhuriyet Kadınları Derneği Tekirdağ Şube Başkanı Seval Eşer, derneğin yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ı makamında ziyaret etti.
11.10.2017
240 kez okundu

Cumhuriyet Kadınları Derneği Tekirdağ Şubesi ile Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi işbirliğinde hayata geçirilmesi planlanan Akıl ve Zeka Oyunları Projesi’nin detaylarının görüşüldüğü ziyarete, Cumhuriyet Kadınları Derneği Tekirdağ Şube Başkanı Seval Eşer’in yanı sıra derneği temsilen Şenay Becerikli, Eray Kaya ve Ayşe Özkaya da katıldı.
Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ziyaret sonrası yaptığı açıklamada projenin oldukça önemli olduğunun altını çizerken; “Kısa bir süre içinde Cumhuriyet Kadınları Derneği Tekirdağ Şubesi ile birlikte bu projeyi hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyesi çocuklarımız ile başlayacağız. Akıl ve Zeka Oyunları’nı şehrimizin tüm çocuklarına yayarak gelişimlerine artı bir değer katmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.
PROJELERİMİZ DEVAM EDECEK
Cumhuriyet Kadınları Derneği Tekirdağ Şube Başkanı Seval Eşer ise desteklerinden dolayı Başkan Eşkinat’a teşekkür ederken; “Aydın bir başkanımız var. Şehrimizin ve çocuklarımızın geleceği için durmadan çalışıyor. Bu projenin hayata geçecek olmasından dolayı çok mutluyuz. Cumhuriyet Kadınları olarak geleceğimiz olan çocuklarımıza yönelik projelerimiz devam edecek. Bizleri desteklediği ve Süleymanpaşa’nın geleceğini şimdiden hayal edip gerçeğe dönüştürdüğü için Sayın Ekrem Eşkinat’a çok teşekkür ederim” dedi.
Akıl ve Zeka Oyunları 5 yaş üzeri çocuk oyunları ve 9-99 yaş arası oyunlar olmak üzere 2 ayrı kategoride planlanırken oyunlar hayat boyu öğrenmenin yanı sıra kişisel gelişim ve düşünme yeteneğini geliştirmeyi hedefliyor.
Akıl ve Zeka Oyunları kapsamında belirlenen oyunlar ise şu şekilde:
5 YAŞ ÜZERİ ÇOCUK OYUNLARI:
Skippity, Surakarta, Bihar, Shapy, Meta Forms, Hızlı Bardaklar, Hedef, Pattern Play, Halli Gali, Şeklini Bul.
9-99 YAŞ OYUNLARI:
Abalone, Katamino, Qbitz Extreme, Rush Hour, Reversi, Pathagon Clasic, Paradux, Quarto Clasic, Go Lux Oyunu, Quixo, Pylos, Mangala, Quridor, Four Square, Pivit, Trappex, Path Words, Knigt Meves, Kulami, One Up, Pentago.
Şerife YILDIZ