AK PARTİLİ BAŞKAN İLE CHP’Lİ BAŞKAN BASINLA BULUŞTU

31 Mart Seçimlerinden sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP'li Kadir Albayrak ve Tekirdağ’ın merkez ilçesi Süleymanpaşa Belediye Başkanı seçilen AK Partili Cüneyt Yüksel basınla buluştu. Gazetecilerin karşısına birlikte çıkan her iki başkan Tekirdağ’ı çileden çıkaran caddeye yönelik açıklama yaptı.
15.04.2019
361 kez okundu

31 Mart 2019 yerel seçimlerden sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP’li Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı seçilen AK Partili Cüneyt Yüksel’i makamında ziyaret ederek tebrik etti. Ziyaretin ardında her iki başkan basının karşısına çıkıp gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan her iki başkan Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesini çileden çıkaran cadde üzerine konuştu. Albayrak caddenin tek yönlü kalmasını isterken,  Yüksel ise caddenin çift yönlü olmasını istiyor.
Ziyaret sonrasında açıklamada bulunan CHP’li Başkan Kadir Albayrak, AK Partili Başkan Yüksel’e başarılar diledi. Albayrak konuşmasında, “Sayın Başkanımızı tebrik ediyorum. Çok yoğun bir emek sarf etti. Başarılı bir çalışma yaptı ve bugün bu göreve geldi. Geçen dönem 12 belediyenin tamamı CHP’deydi. Bu dönem 3 belediye AK Parti’de, 1 belediye DSP’de ve geri kalan 7 belediye de CHP’de” dedi.
NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Süleymanpaşa Belediyesi’nin AK Partili Başkanı Yüksel, öncelikle Albayrak’a teşekkür ederek, “Biz hükümet Caddesi’nin çift yönlü yapılmasıyla alakalı ‘Göreve gelir gelmez ilk işimiz budur’ dedik. Arkadaşlarımız şu anda çalışmaya da başladılar. Süleymanpaşa’da yaşayan vatandaşlarımızın beklentisi bu olduğu için biz bu projeye sahip çıktık. Öncellikle cadde üzerindeki otopark ihtiyacının çözülmesi, onunla birlikte çift yöne dönülmesi ile alakalı talebimiz hala devam ediyor. Hayata geçirilmesi için de ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.
BEN AÇILMAMASI TARAFTARIYIM
CHP’li Kadir Albayrak ise “Şimdi o caddede günde 35 bin araç geçiyor. 45 bin de vatandaşımız geziniyor. Esnafın bir takım talepleri var. Orada Tekpark uygulaması başlıyor. Benim ekibim oradaki vatandaşı tek tek geziyorlar. Ama yine de bu olur olmaz bunu tartışmak yerine, madem başkanımız vatandaşa söz vermiş. Biz de kendimizce olmaz diye söz verdik. Onu oturur konuşuruz. Bu işte çözümsüzlük diye bir şey yok. Yani sayın başkanımız çift yöne açılması yönünde, ben açılmaması yönündeyim” şeklinde konuştu.


İHA