AK PARTİ’DEN ÇORLU’DA BİR İLK

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Çorlu’da düzenlenen çelenk sunma töreninin ardından AK Parti Çorlu İlçe Teşkilatı ve CHP Çorlu İlçe Örgütü tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu.
31.10.2017
1247 kez okundu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeni ile Çorlu Kaymakamlığı, Çorlu 5. Kolordu ve Garnizon Komutanlığı ile Çorlu Belediyesi Başkanlığı, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. CHP Çorlu İlçe Örgütü’nün her bayram geleneksel hale getirdiği Atatürk Anıtı’na çelenk sunma merasimine bu yıl AK Parti Çorlu İlçe Teşkilatı da katıldı. Atatürk Meydanı’nda yer alan Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, 5. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Gürsel Yüz, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Çorlu Cumhuriyet Savcısı Başsavcı Vekili Bekir Sel, Çorlu İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Serkan Gürzsoy, Çorlu İlçe Emniyet Müdürü Hakan Sevinç, AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Kerim Atalay, CHP Çorlu İlçe Başkanı İsmail Akar, siyasi partilerin temsilcileri, askeri erkân, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YÖNETİM OLARAK KARAR ALDIK

AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Kerim Atalay başkanlığında yaklaşık 200 kişilik partili ile Atatürk Meydanı’ndaki çelenk sunma törenine katılım sağlandı. AK Parti, Çorlu İlçe Teşkilatı resmi çelenk sunma töreninin ardından partilerinin çelengini Atatürk Anıtı’na sunarak toplu hatıra fotoğrafı çektirdi. Atalay konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum. Tek millet, tek vatan, tek bayrak, tek devlet anlayışı ile ülkemizin 80 milyonla bir ve bütün olarak beraberliğini devam ettirmesini niyaz ediyorum. Yönetim kurulumuzda aldığımız bir kararla çelengimizi sunduk. Çok yoğun bir şekilde katılımımızı gerçekleştirdik” dedi.

CUMHURİYET HERKESE LAZIM

AK Parti Çorlu İlçe Teşkilatı tarafından sunulan çelenk sonrası Cumhuriyet Halk Partisi Çorlu İlçe Örgütü tarafından da her bayram olduğu gibi anıta çelenk sunuldu.  Partililere hitaben konuşma yapan Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, “Küçüklüğümüzden beri söylediğimiz bir söz var. En büyük bayram bu bayram. En büyük bayram Cumhuriyet bayramıdır ve bu ülkenin teminatı da cumhuriyettir. O yüzden Cumhuriyet Bayramı’nız kutlu olsun. Bugün güzel bir fotoğraf gördük. Bugün Cumhuriyetin herkese lazım olduğunu gördük, Çorlu’da gördük. Ben bir kez daha sizlere teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimizin 94. yıldönümü kutlu olsun” dedi.

CUMHURİYETİMİZİ YAŞATACAĞIZ

Köprülü’nün konuşmasının ardından söz alan ilçe başkanı İsmail Akar ise, “1923 yılında Cumhuriyetimizin temelleri atıldı. Aradan 94 yıl geçti. Bugün geldiğimiz nokta itibariyle mutlu musunuz derseniz herhalde çok mutlu değiliz. Ama şunu biliyoruz ki hiç kimse enseyi karartmasın, önümüzdeki 2019 yılında Cumhuriyetimizin değerlerini, niteliklerini en yukarıya çıkarmak için bir parti olarak elimizden gelen her şeyi yapacağız ve Cumhuriyetimizi layık olduğu yere çıkartacağız. Bayramınızı kutluyor saygılar sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından çelenk sunma programına katılan partililer Atatürk anıtı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Tutku AKBAŞ