AK PARTİ TÜRKİYE’Yİ TEHLİKEYE DOĞRU SÜRÜKLÜYOR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili, Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Malkara ilçesinde partililerle buluştu.
11.08.2018
392 kez okundu

İlçe Başkanlığında partililerle bir araya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak, “AK Parti Türkiye’yi çok tehlikeli bir yere doğru sürüklemektedir. Sürekli borçlanıyorlar. Bu borcu ödemek için de kasalarında döviz bulundurmuyor. Sıcak para ve şişirme politikası ile yapılan benzer hatalar ekonomiyi bu hale getirdi. Dış borcumuz sürekli artıyor. Gelinen noktada dolar azalıyor. Türk Lirası (TL) çoğalıyor. Dolayısıyla da Türk Lirası dolar karşısında değer kaybediyor. Gübre ve mazot dolarla, buğdayın fiyatı ve emeklinin maaşı TL ile yapılıyor. Şimdi ‘herkes yastığın altındaki doları bozdursun’ diyorlar. Çiftçide dolar kalmadı ki!” dedi.
YENİ UYGULAMA PROGRAMI DEVREYE SOKULMALI
Türkiye’de demokratik standartlar konusunda da gerileme yaşandığına işaret eden Öztrak, “Her şeyin başı güven… Şu an itibariyle maalesef kimsenin güveni kalmadı. Ülkeyi yönetenler, ‘işimiz Allah’a kaldı’ diyorlarsa, hiç durmayıp bırakıp gitsinler. Türkiye dar boğazdan geçiyor, artık hayal kurmayalım. AK Parti Milletvekili Mustafa Şentop Hoca; ‘Ekonomide yaşananlar dünyadan kaynaklanıyor’ diyor. Ancak gerçek olan şu ki tüm bu yaşananlar ekonominin kötü yönetilmesinde kaynaklanıyor. Hükümet sıkıntıyı görmezden gelerek bu işin altından çıkamaz. AK Parti Hükümeti, bir an önce ‘yeni bir uygulama programını’ devreye sokmalıdır” şeklinde konuştu.

ÜLKE EKONOMİSİ YANGIN YERİNE DÖNMÜŞTÜR
Konuşmasında, AK Parti’nin 100 Günlük İcraat Programı açıkladığını belirten CHP’li Öztrak, “Pekiyi soruyorum, tüm bunların parası nerede? Borç alan emir alır. Ne yazık ki; Ey Amerika!  Ey Almanya! diye seslenirken, ekonomi düzgün yönetilmedi. Tüm bunlara fırsat vermeyeceklerdi. AK Parti Hükümeti bir an önce kendine gelmelidir. Ülke ekonomisi, yangın yerine dönmüştür” şeklinde açıklamada bulundu.
Basın açıklamasına, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan ile CHP Süleymanpaşa ilçe Başkanı İlker Yağcıoğlu ile partililer ve vatandaşlar katıldı.
Önder TABAK