AK PARTİ MİLLETVEKİLİ YEL BOŞ DURMUYOR

AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve TBMM İç İşleri Komisyon Üyesi Mustafa Yel, hiç boş durmuyor.
13.11.2017
256 kez okundu

Geçtiğimiz hafta sonu çalışmalarını Malkara’da yoğunlaştıran Yel, AK Parti İlçe Başkanı Gökhan Şentürk, Tekirdağ Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (DSYB) Başkanı Veteriner Hekim Ergin Durgun, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Vildan Özaslan, Belediye Meclis üyesi Selma Şentürk ve partililerle beraber ilçeye bağlı Sağlamtaş, Mestanlar, Yayla, Yaylagöne ve Danışment mahallelerine giderek, muhtarlar, çiftçi, üretici ve mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Sorunlarını ve ihtiyaçlarını dinledi.
İL ÖZEL İDARELERİNİN YERİNE “YİKOB” VAR
Sağlamtaş ziyaretinin ardından, Mestanlar Mahallesi’ne gelen Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel’i vatandaşlar coşku ile karşıladı. Milletvekili Yel burada halkla yaptığı söyleşide şunları söyledi; “Bizlere bu onurlu görevi verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Siz Malkaralı çiftçi ve üreticiler, zor şartlar altında evlerinize ekmek getirmeye çalışan kişilersiniz. Bizler de sizin dertlerinize çözüm üretiyoruz. Malkara’yı can-ı gönülden seviyorum. Mümkün oldukça sizlerin yanınızda oluyoruz. Boş durmuyoruz. CHP’li belediyeler Tekirdağ genelinde kendilerine oy vermeyen yerlere hizmet getirmiyorlar. Ancak, hiç üzülmeyin… Artık, İl Özel İdaresi’nin yerine YİKOB (Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı) var. Siyasi nedenlerle hizmet alamayan mahallelerimize hizmet götürüyoruz. Aslında hizmet, ‘Büyükşehir Belediyesi’ ile ‘TESKİ’nin görevi!?.. Böyle olunca bizler de bu çalışmaları başlattık.
SİZLERİ YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ
Bizler sizin milletvekilleriniz değil, sizlerin hizmetkarıyız!... Gece gündüz çalışarak size hak ettiğiniz hizmetleri vereceğiz. Huzurunuzda AK Parti Malkara İlçe Teşkilatı Başkanımız Gökhan Şentürk’e, AK Parti Kadın Kollarımıza ve Gençlik Kollarımıza teşekkür ediyor ve kendilerini tebrik ediyorum. Sizlerin sorunlarınızı onlardan gün gün öğreniyorum” dedi.
MESTANLAR YOLUNU NİÇİN YAPMIYOR SUNUZ?
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 1,5 katrilyon lira bütçesi bulunduğuna dikkat çeken AK Parti’li Yel, “Şimdi burada sesleniyorum; Ey Büyükşehir Belediye Başkanı! Sizlere bu parayı verdiysek halka hizmet için veriliyor. Mestanlar Mahallesi’nin yollarını niçin yapmıyorsunuz?” diye sordu.
Milletvekili Yel, konuşmasında Tekirdağ’ın hizmetin en iyisini hak ettiğini belirterek, “İnşallah önümüzdeki dönem belediyeleri geri alarak bu güzel yerlerimize daha çok güzel hizmetler getireceğiz. Bir kanadımız kırık, Tekirdağ’da belediyelerin tamamı CHP’nin.. İnşallah bu kez oylarınızı Ak Parti’ye bekliyoruz. CHP’li belediyelerin yanlı tutumuna rağmen yol çalışmalarınızı bizler yine de yapmaya devam ediyoruz. Gönül hanenizi bizlere açtığınız için teşekkür ediyorum” dedi.
SIKINTILARI DİLE GETİRDİLER
Mahalle halkının büyük ilgi gösterdiği ziyaret programında söz alan çiftçiler yaptıkları konuşmalarda, “CHP’li belediyeler hem köy tarlalarımızı satıyorlar, hem de hizmet getirmiyorlar” şeklinde sıkıntılarını dile getirdiler.
Milletvekili Yel ve beraberindeki heyet daha sonra Yayla Köy Mahallesi’ne gitmek üzere Mestanlar’dan ayrıldı.
Önder TABAK