AİLENİN SAĞLIK DURUMUNU PERVİN BULDAN AÇIKLADI

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın ailesinin kaza geçirmesi sonrasında aileyi hastanede ziyaret eden HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, ailenin sağlık durumları hakkında bilgiler verdi.
06 12 2019
461 kez okundu

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’ı ziyarete gittikleri sırada TEM Otoyolu Çorlu yakınlarında trafik kazası geçirerek yaralanan Demirtaş ailesinin durumu ile ilgili olarak tedavi gördükleri hastanede bilgi alan HDP Eş Genel Başkanları Sezai Temelli ve Pervin Buldan hastane çıkışı basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Yaralananların Selahattin Demirtaş’ın annesi, babası, kız kardeşi ile kayınbiraderi ve kayın pederi olduğunu söyleyen Pervin Buldan yaralıların sağlık durumlarına ilişkin bilgiler verdi. Buldan Selahattin Demirtaş’ın Edirne’de tutuklu bulunmasından dolayı ziyaretlerde zorluk yaşandığını ifade ederek bu soruna çözüm üretilmesini istedi.
Buldan, Selahattin Demirtaş başta olmak üzere tutuklu bulunan milletvekillerinin tahliye edilmesi gerektiğini de savundu.


Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600