AİLE ŞİRKETLERİ TEKİRDAĞ TSO’DA ELE ALINDI

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası ile Quality Line Yönetim Danışmanlığı işbirliğinde düzenlenen ‘Aile Şirketlerinin Kurumsallaşması ve Aile Anayasası’ konulu bilgilendirme semineri Tekirdağ TSO Konferans Salonu’nda düzenlendi. Gerçekleşen seminere Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile çok sayıda firma yetkilileri katılım gösterdi.
12.06.2019
225 kez okundu

Açılış konuşmalarını yapan Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay “Değerli konuklar, firmaların patron, yönetici, çalışan ve bunun gibi kişilere bağımlı olmadan faaliyetlerini sağlıklı bir şekilde yürütebilmeleri ve geliştirebilmeleri için kurumsallaşma olgusu, firmalar için her zaman önemli ve eskimeyen bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.
KURUMSALLAŞMA ZORUNLU
Belirli bir büyüklüğe kadar kurucu ve onun kontrolü ve vizyonuyla hızlı gelişim gösteren firmalar, ölçekleri arttıkça sorunlar yaşamaya başlarlar. Bu sorunlar başlangıçta ortaya çıktıkları vakit genellikle tek tek çözülürler lakin bu anlayışla uzun vadede kapsamlı ve sistematik olarak çözülmeleri mümkün değildir. Bu durum da firmaların sürekliliği, sağlıklı nesil geçişleri açısından, büyük bir sorun alanı oluşturmaktadır. Firmaların gelişmesi, sürekliliğinin ve nesillere devrinin sağlanabilmesi için, kurumsallaşması zorunludur. Kurumsallaşma bu yönüyle, firmaların tüm süreç ve kurallarını tanımlayan ve disipline ederek sistem haline getiren bir anlayıştır” dedi.
SORU CEVAP BÖLÜMÜYLE SONA ERDİ
Günay’ın konuşmalarının ardından Quality Line Genel Müdürü Erol Dinçkal tarafından ‘Aile Şirketlerinin Kurumsallaşması ve Aile Anayasası’ hakkında detaylı sunumlar yapılarak bilgi paylaşımında bulunuldu ve sunumların ardından soru-cevap bölümü ile seminer sona erdi.


Onur ŞEKER