ADALET ARARKEN SANIK OLDU

Çorlu tren kazasında oğlu Oğuz Arda Sel’i (9) kaybeden Mısra Öz, kazaya ilişkin davanın 3. duruşmasının ardından paylaştığı bir tweet gerekçe gösterilerek mahkeme heyetine hakaretten hakim karşısına çıktı.
17 09 2020
891 kez okundu

ADALET İSTİYORUZ
Çorlu Adliyesi 5. Asliye Ceza Mahkemesinde twitter paylaşımları nedeniyle dosya hakimlerine hakaretten yargılanmasına başlanan Mısra Öz, hakim karşısına çıktı. Yaklaşık 1 saat süren duruşmanın ardından karar çıkmazken dava ileri bir tarihe ertelendi. Adliye çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan Mısra Öz; “08 Temmuz 2018 tarihinde tren katliamında 9 yaşındaki oğlumu kaybettim. 8 Temmuzdan bu güne kadar ben ve 25 aile olmak üzere her birimiz gerçek sorumluların yargılanmasını istiyoruz. Adalet istiyoruz. Bunu her yerde dile getiriyoruz.”
GERÇEK SORUMLULARIN YARGILANMASINI İSTİYORUZ
Öz; “Bugün 803 gün oldu ve biz gerçek sorumluları adliye koridorlarında sanık yerinde bulamadık. Sanık yerine gerçek sorumluların burada olması gerekirken 2 yıldan beri 25 kişinin ölümüne sebep olanlar mahkemenin karşısına gelmezken, korunurken, aklanırken, gizlenirken ne yazık ki benim sosyal medyada atmış olduğum isyan ve öfke tweetleri beni buraya getirdi. 2 yılda gerçek sorumlular için hiç bir şey yapamayan adalet benim tweeti atmamın üzerinde 24 saat bile geçmeden savıcının önüne dosyam konuldu. Bizler ilk günden beri gerçek sorumluların yargılanmasını istiyoruz.”
GERÇEK SUÇLULARIN PEŞİNE DÜŞSÜNLER
Bugünkü duruşma ne yazık ki beraatla bitmedi diyen Öz; “2021 yılının Şubat ayına ertelendi. O zaman beraat almayı umuyorum. Ben söylediğim tüm sözlerimin arkasındayım. Bu davaya bakan tüm hakim ve savcıları ciddiyete davet edip benimle uğraşmak yerine gerçek suçluların peşine düşmelerini temenni ediyorum” dedi.
DESTEK İÇİN ÇORLU ADLİYESİNE GELDİLER
Attığı tweetler nedeniyle yargılanmaya başlayan Mısra Öz’e destek amacıyla Çorlu Adliyesine gelen CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun, Candan Yüceer, CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, CHP Çorlu İlçe Başkanı Özgür Ertaş ve yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.  Göksel GÜRSOY

Whatsapp
google_160x600