AÇIK KAPI PROJESİ HAYATA GEÇİRİLDİ

İçişleri Bakanlığının başlatmış olduğu “Açık Kapı Projesi” Çorlu Kaymakamlığı bünyesinde hizmete girdi.
15 05 2019
520 kez okundu

İçişleri Bakanlığı tarafından Kaymakamlık ve Valilik binalarında başlatılan “Açık Kapı Projesi” Çorlu Kaymakamlığında hayata geçirildi. Açılışını Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı’nın yaptığı “Açık Kapı” kamu hizmetinin açılışına mahalle muhtarlar ve birim amirleri katıldı. Tüm Valiliklerde ve İstanbul Ankara İzmir illerinin merkez ilçe kaymakamlıklarında hayata geçirilen ve Çorlu Kaymakamlığı bünyesinde faaliyet göstermeye başlayan, vatandaşların talep ve önerileri konusunda uzman personel aracılığıyla iletebildikleri, tüm başvuruların elektronik ortamda kaydedilerek ilgili birimlere yönlendirildiği, takip edilerek hızlı bir şekilde sonuçlandırıldığı yeni bir kamu hizmeti anlayışı Kaymakamlık binasında açıldı. Açılış sırasında konuşan Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, “Açık Kapı Projesi artık vatandaşların bizzat gelerek taleplerini iletebildikleri bir birimdir. Burada üç arkadaşımız görevli olacak buradaki talepleri alarak ilgili kurumlara aktarabilecekler. Açık Kapı projesi İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan bir projedir. Burada sadece Adli talepler ve Askeri talepler alınmayacak onun dışındaki tüm talepler ve şikâyetler birimimize yapılabilecek. Vatandaşımız gönül rahatlığı ile gelerek talebini şikayetini bildirecek.” dedi.


SORUNLARIN ÇÖZÜLMESİNİ AMAÇLAYACAKLAR
İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan ve vatandaşın birebir yüz yüze talebini şikayetini iletebilecekleri “Açık Kapı” biriminin açılışında konuşan Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, “İçişleri Bakanlığımız tarafından başlatılan bir proje, bu proje önce İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük illerde başladı ardından Türkiye’nin 81 ilindeki nüfusu 100 bini aşan yerleşim yerlerine de kuruldu. Amaç tamamen insanların şikayetlerini birebir anlatabilmeleridir. Buradaki arkadaşlar gerekli kurumlarla iletişim haline girerek sorunun çözülmesini amaçlayacaklar.” dedi.


BİR HAFTA İÇİNDE GERİ DÖNÜŞ YAPILACAK
Açık Kapı projesinin koordinatörü Cafer Can ise yapılan talep ve şikayetlerle ilgili bir hafta içerisinde vatandaşlara geri dönüş sağlanabileceğini ifade etti. Can, “Başvuru sahibine başvurunun sonuçlandığına ilişkin bilgi SMS yoluyla gönderilecek. Bu mesaj geldikten sonra Açık Kapı birimlerinden, www.acikkapi.gov.tr adresinden veya Açık Kapı mobil uygulamasından başvurunun sonucu öğrenilebilir.” dedi.
Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600