AÇIK HAVA OTOPARKI ÇORLU’YA HAYIRLI OLSUN!

Çorlu’da Atatürk Meydanı’nda yayalar için bulunan alanların otopark haline dönmesi vatandaşların tepkisine neden oluyor. Çorlu’ya yıllardan bu yana bir otopark yapmayan yetkililerin ise sessizliklerini koruması dikkat çekiyor.
29 06 2020
1988 kez okundu

Çorlu Atatürk Meydanı’nda kaldırım diye tabir edilen alanların otoparka dönüşmesi vatandaşları çileden çıkarıyor. Çorlu’nun kanayan yarası haline gelen ve otopark yetersizliği nedeniyle hem sürücülerin hem de yayaların haklı olduğu tartışması devam ederken otopark yapmayan yetkililerin hiçbir şekilde seslerini çıkarmaması ise dikkat çekiyor.

TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Gün içerisinde pek çok aracın Atatürk Meydanı’ndaki alana park etmesine tepki gösteren vatandaşlar; “Kaldırımlar yayalar için mi var, yoksa araçların park etmesi için mi var. Kaldırımlara araç park eden sürücülere duyarsızlıkları için teşekkür ediyoruz. Bu araçların buraya park etmesine sesini çıkarmayan yetkililere de ayrıca teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

ŞEHİR OLMASINA RAĞMEN KÖY GİBİ

Atatürk Meydanı’nda şehrin merkezinde gelişigüzel araç park edenlere kimsenin sesini çıkarmıyor olmasına da tepki gösteren vatandaşlar; “Çorlu bizim bildiğimiz koskoca bir şehir olmasına rağmen köy gibi görüntülerin oluşması bizi üzüyor. Atatürk Meydanı’na kaldırım üzerine kaç tane araç park edilmiş ve kimsenin umurunda değil. Önceden trafik ekiplerini görürdük, megafonla anons yaparlardı ve parkları engellerlerdi. Şimdi onlarda ortalıkta yok, kayıplar. Çorlu’daki yetkililerin nerede ve ne yaptıklarını çok merak ediyoruz. Bu kadar duyarsızlık, bu kadar umursamazlık olmaz” şeklinde konuştular.

ÇORLU’YA HİZMET İSTİYORUZ

Çorlu’ya otopark istediklerini belirten vatandaşlar; “Yıllardan bu yana Çorlu’ya bir otopark yapmadılar. Çorlu’nun ne kadar sahipsiz olduğunu bir kez daha belirtmek istiyoruz. Santral ışıklara yapılan otoparktan şehrin çeşitli yerlerine otoparklar yapılabilir. Ama her ne hikmetse kimse hizmet etmek derdinde değil. Çorlu’ya birilerinin hizmet etmesini istiyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ne iş yapar çok merak ediyoruz. Çorlu Belediyesi neler yapıyor kimse bilmiyor. Çorlu’nun otopark sorunu yok mu? Bunu neden çözüme kavuşturmuyorlar” diye konuştular.

Günün her saatinde Atatürk Meydanı’nda yaşanan açık hava otopark manzarası nedeniyle yetkililerin harekete geçmesi bekleniyor. Kaldırım üzerine zaman zaman sayıları 5’i bulan araçların gelişigüzel park edilmesi nedeniyle vatandaşlarda yetkililere tepki gösteriyor.

Levent SİLİSTRE

Whatsapp
google_160x600