ACEMİLİĞİMİZ BİTTİ İKİNCİ DÖNEME HAZIRIZ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak gazetemiz Devrim’i ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Özhan Alpaslan ve Genel Yayın Yönetmenimiz Tarık Zafer Alpaslan ile bir araya geldi.
09 02 2019
1159 kez okundu

31 Mart 2019’da yapılacak yerel idareler seçimleri öncesi seçim çalışmalarına aralıksız devam eden CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, aynı zamanda da mevcut Başkan Kadir Albayrak, Çorlu 1 OSB’de bulunan Türkgücü Mahallesi’ndeki gazetemiz Devrim’in tesislerinde Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Özhan Alpaslan ve Genel Yayın Yönetmenimiz Tarık Zafer Alpaslan ile bir araya geldi. Gerçekleşen ziyarette Devrim Şirketler Grubu Genel Müdürü Özgür Eski ve Çorlu 1 OSB Müdürü Cem Fitoloğlu da yer aldı.
Tekirdağ’ın büyükşehir olduktan sonra geçen beş yıllık süre zarfında geldiği noktanın siyaseten de iyi olduğuna değinen Başkan Albayrak önümüzdeki yerel seçimler için de iddiasını yenileyerek “12-0’dan kuşkumuz yok. İkinci dönem kısmet olursa çok farklı bir büyükşehir göreceksiniz. Müthiş hazırlıklarımız var. Acemiliğimiz bitti” dedi.


ÇORLU İÇİN HATA YAPILDI
Sistemi oturtana kadar önlerine gelen sorunların hepsini bir büyükşehir abisi gibi kabul ederek geri göndermeden çözümlemeye çalıştıklarına değinen Başkan Albayrak, “Ancak her zaman söylerim, Çorlu için bir hata yapıldı, göreve başladıktan 6 ay sonra Çorlu girişindeki belediye binasını dönemin Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan’dan istedim, buraya TESKİ Genel Müdürlüğünü getirmek için, ancak kabul edilmedi. Eğer orayı alabilseydim, şu an TESKİ’nin bin 800 elemanı Çorlu’da istihdam edilecekti. Ayrıca Büyükşehir Kanununda ‘Merkezi Süleymanpaşa olmak üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi kurulur’ ibaresi olmasa Tekirdağ’a en yakışır kuruluş yeri Çorlu olacaktı. Çorlu bugün nüfusuyla, ekonomisiyle, ticaretiyle bunu hak eden bir şehir” ifadelerine yer verdi.
BU YOLDA HARCANAN PARALAR ÇÖPE GİTTİ
Sohbet havasında geçen konuşmaların ardından, Devrim Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Özhan Alpaslan ve Çorlu 1 OSB Müdürü Cem Fitoloğlu, gazetemiz Devrim’in de defalarca dile getirdiği Çorlu-Türkgücü yolunun köstebek yuvası haline dönüşen ve bir türlü onarılamayan durumunu, Başkan Albayrak’a sorarak yapılabilecekler konusunda kendisinden destek istedi. OSB Müdürü Cem Fitoloğlu, defalarca onarılmasına rağmen sürekli çöken yolda bugüne kadar harcanan milyonlarca liranın çöpe gittiğini belirterek, bütün alt ve üst yapı masrafları OSB Yönetimi tarafından karşılanmak üzere yaz gelmeden yolu yeniden yapabilmek için Albayrak’tan makine parkı tahsis etmesini istedi. Bunun üzerine de Albayrak Fen İşleri Müdürlüğü’ne ve TESKİ’ye talimat vererek gerekli fizibilite raporunun derhal hazırlanması ve sorunun çözülmesi konusunda desteğini açıkladı.
BAŞARI DİLEDİLER
Gerçekleşen ziyaretin sonunda Devrim Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özhan Alpaslan ve Devrim Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Tarık Zafer Alpaslan, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek Başkan Kadir Albayrak’a hem çalışmalarında hem de çıkmış olduğu ikinci dönem başkanlık yarışında başarı dileklerini ilettiler.


Şerife YILDIZ

Whatsapp
google_160x600