AÇAMAYACAKTINIZ NEDEN YAPTINIZ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Çorlu’ya yapılan Zübeyde Hanım Parkı’ndaki oyun sahalarının kilitli olmasına vatandaşlar sert tepki gösteriyor.
29.01.2019
1885 kez okundu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz Kasım ayında Çorlu’ya kazandırılan Zübeyde Hanım Parkı’ndaki oyun sahalarının kilitli durmasına vatandaşlar sert tepki gösteriyor. Oyun sahalarının kilitli olması sebebi ile bölgede yaşayan çocuklar, oyun sahasına açık bulunan tel örgülerin aralarından girerek ulaşıyor. Saha kapısının kilitli durmasına anlam veremediklerini belirten vatandaşlar, “Açamayacaktınız neden yaptınız? Burası çocuklar için yapılmadıysa kimin için yapıldı? Büyükşehir Belediyesi boşuna burayı yapmış oldu. Çocuklar tatilde burada oynayamadıktan sonra yapılmasının ne anlamı var. Yazık buraya yapılan masraflara. Buranın kapalı olmasını hangi yetkili istediyse seçim üstü CHP’ye gerçekten büyük bir zarar verdi.”dedi.


ÇOCUKLAR KAPI ARALIĞINDAN GİRİYOR
Oyun sahasında oynamak için oldukça zorlu ve riskli bir mücadele sergileyen çocuklar, sahanın kapısını kendi güçleri ile açmaya çalışıyor. Sahada oyun oynamak için canlarını tehlikeye atan çocukları gören vatandaşlar da, “Akıl alır gibi değil. Çocuklar, sahaya girmek için canlarını içe sayıyor. Bir diğer arkadaşı kapıyı kendi gücü ile açmaya çalışırken, diğer arkadaşı da açılan boşluktan sahaya girmeye çalışıyor. Çocuklardan birinin başına bir şey gelse hesabını kim verecek? Bu kapılar kilitli durmaya devam edecekse kapatın parkı gibin.”dedi.


Tutku AKBAŞ