ABD ÜSLERİNİ KAPATIN

ABD’nin Türkiye’ye karşı uyguladığı vizeyi sınırsız durdurma kararı alması ile Türkiye’nin de misilleme olarak ABD vatandaşlarına karşı vizeyi askıya almasına ilişkin Saadet Partisi Tekirdağ il Başkan Yardımcısı Murat Vakitçi bir değerlendirmede bulundu.
11.10.2017
361 kez okundu

Türkiye’nin misilleme olarak aldığı vize kararını önemli bir adım olarak değerlendirdiklerini söyleyen Vakitçi, “Olumlu bir adım ancak yeterli değil. Misli ile karşılık verilerek İncirlik Üssü’nü kapatmanın tam zamanıdır” dedi.
BUNU BİR FIRSAT OLARAK GÖRMEMİZ LAZIM
ABD’nin hırçınca ve pervasızca tavırlarını düzeltmesi için ve bölgenin de güvenliği için tedbirli adımlar atılması gerektiğini vurgulayan Vakitçi, “Bununla beraber en önemli adım Türkiye’de bulunan İncirlik Üssü’nün kapatılması olmalıdır. Biz diyoruz ki İncirlik Üssü’nü kapatmanın tam zamanı. Bunu bir fırsat olarak görmemiz lazım” ifadelerini kullandı.
ŞAHSİYETLİ BİR DIŞ POLİTİKA İZLEYELİM
ABD’nin Türkiye ve Ortadoğu’yu karıştırmak için ana merkez olarak İncirlik Üssü’nü kullandığını ve dün PKK ’ya bugün de PYD’ye yardım olarak gelişmiş silahlar verdiğini belirten Vakitçi, “Biz savaş açalım demiyoruz ama hem Türkiye hem de bölgenin güvenliği için şahsiyetli bir dış politika izlemeliyiz” değerlendirmesinde bulundu. Ayrıca Vakitçi, asıl gerekçenin Suriye üzerinde İran, Rusya ve Türkiye’nin Astana’da yürütmüş olduğu çalışmadan uyulan rahatsızlık olduğunun da altını çizdi.
Onur ŞEKER