7 BİN TL KARŞILIĞINDA 0 HİZMET

Çorlu Belediyesi tarafından kurulan büyükbaş hayvan pazarında geçtiğimiz yıl yaşanan elektrik kaçağı sebebi ile telef olan 14 büyükbaş hayvandan ders alan belediye, bu yıl çadırlara elektrik vermedi.
05.08.2019
543 kez okundu

Geçtiğimiz yıl Çorlu Belediyesi tarafından kurulan hayvan pazarında gece saatlerinde elektrik kaçağı yaşanmış ve çadır içinde bulunan hayvanlardan 14 tanesi telef olmuştu. Bu yıl bir daha aynı kazasının yaşanmaması için Çorlu Belediyesi, çadırlara elektrik vermeyerek yaşanabilecek bir kazanın önüne geçmek için önlem aldı. Yaşanan bu gelişmeler sonrasında kurbanlık büyükbaş hayvan satıcılığı yapan çiftçiler, Çorlu Belediyesine sitem ederek ödedikleri 7 bin TL karşılığında aldıkları hizmetin 0 olduğunu dile getirdi.
KENDİ İMKANLARI İLE JENERATÖR GETİRDİLER
Belediyeden 7 bin TL karşılığında yer kiralayan kurbanlık satıcıları, kendi ihtiyaçlarını karşılamak ve karanlıkta kalmamak için jeneratör getirdiklerini söyledi.
TUVALET YOK
Kurbanlık büyükbaş hayvan pazarının olduğu bölgede tuvalet bile olmadığını söyleyen satıcılar, “Ergene Belediyesi 4 bin TL karşılığında hem çadırları kuruyor hem de elektrik, tuvalet gibi tüm ihtiyaçları karşılıyor. Ne yazık ki bizim belediyemiz geçen yıl aldığı 5 bin TL yer kiralama ücretinde indirim yapacağına, 7 bin TL’ye çıkararak bize sadece hayvanlarımızın su ihtiyacını karşılamak için sabah ve akşam saatlerinde tanker ile su temini sağlıyor. Tuvalet ihtiyacımızı giderebileceğimiz bir alan bile yok. Biz vatandaşımıza hizmet sağlamak için onca şeye göğüs gererken, belediyemiz bize destek olacağına daha çok köstek olmaya çalışıyor. İnşallah gelecek yıllarda belediyemiz eksikliklerini tamamlar.”dedi.


GÜVENLİK YOK
Büyükbaş hayvan pazarının bulunduğu alanda herhangi bir güvenlik görevlisinin olmadığını belirten satıcılar, akşam saatlerinde hırsızlık olaylarına şahit olduklarını ve bu konuda büyük mağduriyet yaşadıklarını belirtti. Satıcılar, “Özellikle gece saatlerinde güvenlik ve polis ekiplerinin bulunmaması nedeni ile çadırlarımızda zor anlar yaşıyoruz. Küçükbaş hayvanlarının satıldığı alanda birkaç hırsızlık olayına şahit olduk. Hem belediyemizden hem de Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğümüzden bu konuda hassasiyet göstermelerini bekliyoruz.”dedi.


Tutku AKBAŞ