6. PSİKOLOJİ SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ

Namık Kemal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nün her yıl düzenlediği ve bu yıl 6.’sının gerçekleştiği “Psikoloji Seminerleri 6” öğrencilerin katılımı ile yapıldı.
17 05 2019
344 kez okundu

Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda yapılan seminerde Psikoloji Bölümü Araştırma Görevlileri Gizem Koç, Şıvganur Kirman Güngörer ve Eda Bağcı hazırladıkları sunumları katılımcılar ile paylaştı.
Arş. Gör. Gizem Koç ‘Ebeveynlik ve Kuralları İçselleştirme’ konulu çalışmasını sunarak davranım bozukluğu ve gelişimsel sonuçları, ebeveynin çocuğu üzerindeki psikolojik kontrolü, başka çocuklarla karşılaştırmasının davranış üzerindeki etkilerinden bahsetti. Koç aynı zamanda olumlu ve olumsuz ebeveynliğin özelliklerini aktardı. Arş. Gör. Şıvganur Kirman Güngörer ‘Farklı Kültürlerde Oyun’ konusuna değinerek kentlerde ve kırsal bölgelerde yaşayan çocukların oynadığı oyunların farklılığından ve oyunların çocukların üzerindeki kişilik gelişimine olan etkilerinden bahsetti. Arş. Gör. Eda Bağcı ise ‘Bellek Yanılmaları’ konusunu içeren sunumunu katılımcılara aktarırken bilişsel psikolojide bellek, belleğin yapı-kuran doğası, bellek yanılmasını yapılan deneyler üzerinden açıkladı.
Program öğrencilerin sorularının yanıtlanmasının ardından son buldu.
Onur ŞEKER

Whatsapp
google_160x600