57. ALAY MALKARA'DA COŞKUYLA KARŞILANDI

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, 57. Alay'ın anısını yaşatmak amacıyla her yıl 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlamaları için Çanakkale’ye yürüyen 57. Alay Yürüyüş Komitesini Halk Park’ta karşıladı.
16.03.2019
276 kez okundu

13 Mart 2019 Çarşamba günü Tekirdağ Valilik binası önünden 9. kez Çanakkale'ye yürüyüşe çıkan 57. Alay Yürüyüş Komitesini Malkara’da karşılayanlar arasında; Malkara Kaymakamı Erkan Karahan, İlçe Jandarma Komutanı Murat Kızıltan, İlçe Emniyet Müdürü Özge Sertan Topkaya, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, Belediye Meclis Üyesi Nuran Başkütük, CHP Malkara Kadın Kolları Başkanı Neslihan Kökten, gaziler ve basın mensupları yer aldı.
Karşılama töreninde konuşan Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Sizlerin emeklerinizle 57. Alay ruhunu yaşıyoruz.  Bir devrin battığı yer olan Çanakkale'nin Malkara’mızın güzergahında oluşu da gurur verici. Çanakkale Zaferi Türkiye Cumhuriyeti'nin temelini oluşturan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün rüştünü ispatladığı ve Türk Milleti'nin ona inandığı en büyük zaferlerimizden bir tanesi. Bayrağın inmediği, ezanın susmadığı ve özgürce yaşadığımız bu topraklarda var olmamızın büyük önemini Çanakkale Zaferi'ne borçluyuz. Bu zaferdeki en büyük payda tüm fertleri ile şehit olan 57. Alay'dır. 57. Alay ruhunu bizlere yaşattığınız için hepinize minnettarım. Bizler de gelecek nesillere sizlerin emekleri sayesinde 57.Alay ruhunu aktaracağız” dedi.
57. Alay Yürüyüş Komitesi Başkanı Hikmet Selim Yılmaz yaptığı konuşmasının ardından, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'a vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ederek, plaket takdim etti. Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul da 57. Alay Komite Başkanı Hikmet Selim Yılmaz'a çiçek takdim etti.
ATATÜRK ANITI’NIN ÖNÜNDEN UĞURLANDILAR
57. Alay Yürüyüş Komitesi Başkanı Hikmet Selim Yılmaz'ın yaptığı konuşma sonrasında Şehitlik Parkı’na geçilerek şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’mız okunduktan sonra şehitlerimiz için dualar okundu. Okunun duaların ardından 57. Alay Yürüyüş Komitesi Başkanı Hikmet Selim Yılmaz ve 57. Alay yürüyüşçüleri, Belediye Başkan Vekili Ersan Tepe, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, Belediye Başkan Yardımcıları Bahaettin Cömert, Celal Yılmaz'a desteklerinden dolayı madalya ve plaketler takdim ettiler.
Şehitlik Parkı’nda ve Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen anma programının ardından karakol önü, 14 Kasım Caddesi ve Şehit Temizer Caddesi güzergâhından geçerek, 57. Alay Yürüyüş Komitesi Keşan istikametinden yürüyüşlerine devam ettiler.


Erdi KURU