51 BİN 102 ÖĞRENCİ KARNE SEVİNCİ YAŞADI

2020-2021 eğitim ve öğretim yılı yarıyıl tatili, Çorlu’da 51 bin 102 öğrencinin karne alması ile başladı.
17 01 2020
415 kez okundu

Milli Eğitim Bakanlığı 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının birinci dönemi Çorlu’da 51 bin 102 öğrencinin karne alması ile sona erdi. Çorlu Furtuni ve İshak Pinhas ve Abdülhamit Han Ortaokulu’nda düzenlenen karne törenine Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Yavuz Uylaş, Meclis Üyeleri, yönetim kurulu üyeler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, Şube Müdürü Eşref Hızlı ve Okul Müdürleri katıldı. Karne ve hediyelerini alan öğrenci ve öğretmenler, 15 gün sürecek olan tatile de girmiş oldu.


ÖĞRETMENLER GÖZYAŞLARINI TUTAMADI
Çorlu Furtuni ve İshak Pinhas ve Abdülhamit Han Ortaokulu’nda bulunan engelli sınıfı öğrencileri de karnelerini Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Yavuz Uylaş, Meclis Üyeleri, yönetim kurulu üyelerinden aldı. Büyük mutluluk ve sevinç yaşayan engelli öğrenciler, bu mutlu günlerinde kendilerini yalnız bırakmayan davetlilere teşekkür etti. Öte yandan engelli sınıf öğretmenleri ise yaşadıkları sevinç ve aldıkları olumlu ifadelerle gözyaşlarını tutamadı.


HİÇBİR KARNE ÖĞRENCİDEN DEĞERLİ DEĞİLDİR
127 okulda öğrencilere karnelerini teslim ettiklerini belirten Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, velilere ve öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Sarılı, “Bugün Türkiye genelinde 18 milyon öğrencimiz karne aldı. Çorlu’da da 51 bin 102 öğrencimiz karne aldı. 3 bin 133 öğretmen ve 127 okulumuzda karnelerimizi teslim ettik. Öğrencilerimize bu yarıyıl tatilini çok iyi dinlenerek geçirmelerini tavsiye ediyorum. Her öğrenci özeldir. Hiçbir karne öğrenciden değerli değildir. Karne notları her zaman düzelir. Benim buradan velilere mesajım, çocuklarımızın karnelerinde sıkıntı varsa onları ilişkilerini sıkıntıya sokacak davranışlarda bulunmamaları. Tüm öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum” dedi.


Tutku AKBAŞ

Whatsapp
google_160x600