50 YILLIK AĞACI KESTİLER

Çorlu’da Omurtak Caddesi üzerinde kaldırım kenarında yer alan 50 yıllık Defne Ağacı’nın kesilmesine vatandaşlar sert tepki gösterdi.
18.06.2019
548 kez okundu

Salih Omurtak Caddesi Eski Devlet Hastanesi Karşısında bulunan otobüs durağının hemen yanındaki yaklaşık 50 yıllık olduğu tahmin edilen Defne Ağacı’nın kesilmesine Çorlu halkı sert tepki gösterdi. Görüntülerin sosyal medyada hızla yayılmasının ardından vatandaşlar, “En az 50 yıllık bir Defne Ağacını kesmek kime ne yarar getirir ki? Yıllardır bir köşede sessizce büyümüş, tek işi yanındaki durakta otobüs bekleyen insanlara gölge, altında top oynayan çocuklara kale direği ve tüm insanlığa fotosentez yapmak olan bu canlıya bu kadar mı kolay testereyle, çekiçle ve levye ile saldırmak. Biz toplum olarak ne ara bu kadar cani olduk? Kelimelerin kifayetsiz kaldığı noktadayız. Yazık çok yazık.”dedi.
BÜYÜKŞEHİR VE ÇORLU BELEDİYESİ GÖZ MÜ YUMDU?
Ağacın kesilmesine ilişkin daha önce bölgede bulunan otobüs durağının da kaldırıldığını belirten vatandaşlar, “Yakın zamanda bölgede bulunan otobüs durağı da aniden yapılan bir çalışma ile kaldırılmış, arkasından da ağaç kesildi. Bunun arkasında Çorlu ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin de bir payı olduğunu düşünüyoruz. Göz göre göre ağacın kesilmesine göz yumdular.”ifadelerine yer verdi.


Tutku AKBAŞ