4 AYDA HARİKALAR YARATTILAR

2018 yılı eylül ayında Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hizmete sunulan Süleymanpaşa Çocuk Akademisi, 4 ay gibi kısa bir sürede yaptığı çalışmalar ile kendisine hayran bıraktı.
13.02.2019
274 kez okundu

Toplam 1035.66 metre kare alanda kurulan 1 idareci, 2 branş öğretmeni, 1 rehber öğretmen, 1 usta öğretici, 1 yardımcı hizmetli ve 1 güvenlik görevlisinin hizmet verdiği ve eğitim, beslenme, temizlik, personel vb tüm giderlerin Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından karşılandığı akademide, 3-6 yaş grubu 25 çocuğun okul öncesi eğitimlerine montessori eğitimi ile başlandı.
Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi sınırları içinde ikamet eden ekonomik yönden düşük gelirli ailelerin çocuklarının alındığı Süleymanpaşa Çocuk Akademisinde montessori eğitimi kapsamında günlük yaşam becerileri, duyu eğitimi, matematik eğitimi, kozmik eğitimi ve dil eğitimi veriliyor.
Çocuklara yönelik gelişim taramaları, ailelerle bire bir görüşmeler, davranışlarda sorun yaşayan uyumda güçlük çeken öğrencileri için psikolog desteği, ailede tutarlılık, sosyal medya, çocuk ihmali ve istismarı gibi ailelere yönelik eğitimlerin de verildiği akademide çocuklar her şeyi deneyip görerek öğreniyor.


BAŞKAN EŞKİNAT HER MAHALLEYE AÇMAK İSTİYOR
Altınova Mahallesi Osman Tabak Kampusu içinde ücretsiz olarak hizmet veren Süleymanpaşa Çocuk Akademisi ile ilgili konuşan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Bizim bir hayalimiz vardı. Her mahallede halkın ihtiyaçlarına yönelik merkezler açmak. İlkini Altınova Mahallemizde başardık. Karacakılavuz Mahallemizde de Çocuk Akademimizin yapımı devam ediyor. Her mahallemizde bu akademiyi açmak tüm çocuklarımızı yaşarak öğreten eğitim sitemi ile yetiştirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.
Defne Tuğçe AYAZ