24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Millet Mektepleri’nin açılışı ve Atatürk’e “Başöğretmen” unvanı verilişinin 91. yıl dönümünde, Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi Çorlu’da da yapılan çeşitli etkinlikler ile kutlandı.
24 11 2019
354 kez okundu

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Atatürk Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Çorlu Halk Eğitim Merkezi’nde devam etti.  Çorlu Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa AK Parti Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül Tekirdağ Vali Yardımcısı Ali Dursun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ve diğer protokol üyeleri katıldı.


ÖĞRETMENLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR
Tekirdağ Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, yaptığı açılış konuşmasında “Öğretmenler günü kutlama programları çerçevesinde ülkemizde olduğu gibi ilimiz genelinde de hafta boyunca etkinlikler yapmaya gayret ettik. Her zaman olduğu gibi öğretmenlerimizi öncelikle okullarında huzur odaları diye nitelendirdiğimiz öğretmen odalarında ziyaret ettik. Emekli olan tedavi gören öğretmenlerimizi ziyaret ederken ailelerinin de öğretmenler gününü kutladık. Öğretmenlik gibi kutsal bir mesleği bir günlük programla anmak elbetteki öğretmenler gününü anlamamız bakımından yeterli olmayacaktır. Ancak öğretmenlik gibi kutsal bir meslek hakkında toplumumuzun daha duyarlı gelebilmelerini sağlamak açısından 24 Kasım bir fırsat olarak değerlendirilmelidir” dedi.
TÖRENDE ÖDÜLLER VERİLDİ
24 Kasım Öğretmenler Günü çerçevesinde düzenlenen programda yeni göreve başlayan öğretmenler yemin ederken, emekli olan öğretmenlere de çiçek ve plaket verildi. Öğretmenler Günü kapsamında resim şiir alanlarında dereceye giren öğrenci ve öğretmenlere de ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.


AHMET SARIKURT UNUTULDU!
Düzenlenen ödül töreninde tüm protokol üyeleri ödülleri takdim ederke, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt sahneye davet edilip ödül vermemesi ya da unutulması akıllarda soru işaretleri bıraktı.
RESİM SERGİSİ AÇILDI
Çorlu Halk Eğitim Merkezi Sergi Salonu’nda 24 Kasım Öğretmeler Günü resim sergisi açılışı yapıldı. Resim Sergisi 15 Temmuz Konfesans Salonunda gerçekleşen programın ardından yapıldı. Resim Sergisi açılışını AK Parti Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül, Tekirdağ Vali Yardımcısı Ali Dursun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı ve protokol üyeleri gerçekleştirdi.


Tutku AKBAŞ

Firma Rehberi
Whatsapp
google_160x600