2019 YAZ KUR’AN KURSLARI BAŞLIYOR

Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da okulların tatil olduğu dönemde İlçe Müftülüğü tarafından ‘Yaz Kur’an Kursları’ düzenlenecektir.
15.06.2019
232 kez okundu

17 Haziran 2019 tarihinde başlayacak olan Yaz Kur’an Kurslarının mevzuata uygun, etkili ve verimli bir şekilde yürütülmesi planlandı. Bu kapsamda, Malkara İlçe Müftülüğü’nce 2019 yılı Yaz Kur’an Kursları din görevlilerine eğitim semineri verildi. Gazi Süleyman Paşa Camii’nde gerçekleştirilen seminerde, Yaz Kur’an Kurslarında Eğitim – Öğretim faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulunuldu.
Buna göre; “Yaz Kur’an Kurslarında eğitim – öğretim hizmetleri sevgi esasına dayalı olarak yürütülecek ve kurs programı boyunca öğrencilere değerli oldukları hissettirilerek; güler yüz, şefkat ve anlayış gösterilecektir” denildi. Kursta bulunmalarının önemi ve amacı anlatılarak, Yaz Kur’an Kursları süresince öğrencilerin bilişsel ve duyuşsal gelişim düzeylerine uygun olarak sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere yer verileceğine dikkat çekildi. İl / İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile işbirliği yapılarak örgün eğitime devam eden engelli öğrencilerden isteklilerin Yaz Kur’an Kursunda eğitim almalarının sağlanmasının önemi vurgulandı.
2019 YILI YAZ KUR’AN KURSLARI DÖNEM TARİHİ
1.      Dönem:  17 Haziran 2019  –   12 Temmuz 2019
2.      Dönem:   15 Temmuz 2019  -  09 Ağustos 2019
Önder TABAK