150 YILLIK TARİHİ ÇEŞMEDE DEFİNE ARADILAR

Malkara ilçesinde 150 yıllık tarihi çeşmede define arandığını öne süren bir vatandaş, kazı yapılan yeri telefon kamerasıyla görüntüledi. Definecilere tepki gösteren vatandaş, “Bu dünyada yok öyle bedava hayat. Sıkın bir tarafınızı çalışın” dedi.
12 08 2020
614 kez okundu

Sarnıç Mahallesi Poğaça Köprüsü mevkiinde bulunan 150 yıllık Tabak Çeşmesi’ni kazılmış halde bulan yöre çiftçisi Muammer İşcan, cep telefonuyla yaptığı çekimde, definecilere isyan etti. Çeşme yalağının altında yaklaşık 1,5 metrelik çukur kazıldığı belirtildi.

‘PARA TOPRAĞIN ALTINDA DEĞİL’
Çok üzgün olduğunu ifade eden Muammer İşcan, “Evet arkadaşlar, ben size şuan üzücü ve hazin bir olay sunmak istiyorum. Bu gördüğünüz çeşme 1800’lü yılların sonlarında yapılmış olup, yıllarca vatandaşlara hizmet vermiştir. Defineciler gelmişler burasını tahrip etmişler. Çeşmemiz sizlere ömür. Çeşmenin şu anki haline çok üzüldüm. Bunlara söylenecek bir şey yok çok üzgünüm.
Ama benim de yaşım 68 definecilere bir abi nasihatim olacak. Arkadaş, para toprağın altında değil. Sık bir tarafını çalış, para toprağın üzerinde. Öyle bedavadan yaşamak yok! Bu dünyada böyle hayat yok. Azıcık vicdanınız varsa bari tarihi eserlerimizi tahrip etmeyin” dedi.

              

 Hüseyin TAYYAR

Whatsapp
google_160x600