15 TEMMUZ DEMOKRASİ PARKI YENİLENİYOR

Malkara Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi Parkı’nda devam eden çevre düzenleme ve peyzaj uygulaması çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor.
10.05.2019
281 kez okundu

15 Temmuz Demokrasi Parkı’nda yaklaşık olarak iki buçuk aydır yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Parkın zemininin ve duvar kaplamalarının sökümü yapılarak, çocuk oyun grubu kaldırıldı. Elektrik tesisatı, su tesisatı ve tuvaletler yenileniyor. Bordür dizimi ve terrazzo karo taş döşeme işi yapıldı. Yürüyüş yolları yenilenecek. Basamaklar terrazzo karo kaplandı. Belediye dükkanları üzeri izolasyon yapıldı. Sosyal tesislerin mantolama, söve ve dış boyası yapıldı. Havuz tesisatı ve pompa ünitesi yenilenerek, oturma duvarlarının beton imalatı tamamlandı. Havuzun yalıtımı ve tesisat kısmı tamamen bitirilmiş durumda. Oturma duvarlarının beton imalatları tamamlandı. Çocuk Oyun Grupları ve Kent Mobilyaları mayıs ayının 18'ine kadar kurularak, aydınlatma direklerinin montajına başlanılacak. Şu ana kadar yapılan çalışmalarımız ile parkımızın yüzde 60'ı tamamlanmış durumda. İnce işçilikleri kalmak suretiyle 20 Mayıs'a kadar projemizin yüzde 85'ini tamamlamak istiyoruz. Ramazan Bayramı’na kadar da işin büyük bir kısmını tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.


KENTİMİZE YAKIŞACAK
Ayrıca, projemiz tamamlandığında ise kent merkezimize yakışacak olan 15 Temmuz Demokrasi Parkımızı hemşehrilerimizin hizmetine sunmaktan onur ve mutluluk duyacağız. 15 Temmuz Demokrasi Parkı çevre düzenleme ve peyzaj uygulamasında proje ortağımız olan Trakya Kalkınma Ajansına katkılarından dolayı teşekkür ederim” şeklinde konuştu.


Erdi KURU