142. YIL POLİS MERKEZİ YIKILDI

Ergene İlçesi Sağlık Mahallesinde depreme dayanıksız olması nedeniyle daha önceden yıkım kararı bulunan 142. Yıl Polis Merkezi’nin yıkım çalışmalarına başlandı.
06.09.2019
751 kez okundu

Edirne Caddesi üzerinde bulunan 142. Yıl Polis Merkezi’nin depreme dayanıklı olmaması ve daha önce bulunan yıkım kararı sebebi ile yıkım çalışmalarına başlandı. Yıkılan binanın bahçesinde 125 metrekarelik prefabrik binada hizmet veren Polis merkezinin çalışmaları da bir yandan devam ediyor. Yıkım çalışmalarının tamamlanmasının ardından boş kalacak arazinin ne olacağı henüz belirsiz.
GEÇİCİ PREFABRİK BİNA YAPILDI
Yıkım çalışmalarının öncesinde 142. Yıl Polis Merkezi, hemen yanı başına yapılan prefabrik binaya taşındı. Vatandaşlara hizmeti aksatmamak için yapılan prefabrik binada görevlerini sürdüren polis ekipleri, vatandaşlara yardımcı oluyor.  Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ve Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın’ın Ergene ilçesine hassasiyetle yaklaşması ve önümüzdeki süreçte Ergene’nin daha modern ve hem Tekirdağ’a hem de Emniyet Genel Müdürlüğü’ne yakışır bir binaya kavuşması bekleniyor. VATANDAŞLAR DAHA MODERN BİR BİNA İSTİYOR
Yıkım işlemlerinin başlaması ile prefabrik binada hizmet veren Polis Merkezi ile ilgili bölgede yaşayan vatandaşlar, arazi üzerinde daha büyük ve modern bir bina yapılmasını istiyor. Vatandaşlar, “Eski karakol binası maalesef çürük ve depreme dayanıksızdı. Yıkım yapıldı fakat polisimizin prefabrik bina içerisinde küçük odalarda hizmet vermesini istemiyoruz. Yıkılan binanın yerine çok daha güzel ve modern bir bina yapılabilir. Tekirdağ Valisi, Kaymakam, bölge milletvekilleri ve sanayicilerimizin bu konuda ortak bir çatı altında toplanarak yeni bina konusunda ilçemize yakışır bir karar vermelerini bekliyoruz” diye konuştular.
ERGENE’NİN HEM EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HEM POLİS MERKEZİ İHTİYACI VAR
Nüfus hareketliğinin yoğun olduğu ve asayiş yönünden de yoğunluğun yaşandığı Ergene ilçesinde birçok sanayi kuruluşu bulunuyor. 5 Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) bulunduğu Ergene İlçesi’nin kendisine ait bir Emniyet Müdürlüğü bulunmuyor. Ergene Kaymakamlığı’nın yeni yapılan hizmet binasının girişi katında hizmet vermeye çalışması da dikkat çekiyor. Pek çok sanayi kuruluşunun bulunduğu ve yaklaşık 65 bin kişinin yaşadığı Ergene ilçesinin hem Emniyet Müdürlüğü’ne hem de Polis Merkezi’ne ihtiyacı olduğu gözlemleniyor.
“ERGENE’NİN YATIRIMA İHTİYACI VAR”
Ergene’nin yeni yatırımlara ve kamu yatırımları konusunda daha fazla desteğe ihtiyacı olduğunu vurgulayan vatandaşlar; “Yeni ilçe olmamız nedeniyle Ergene’nin pek çok yatırıma ihtiyacı var. Bunların başında da Emniyet Müdürlüğü ve Polis Merkezi ihtiyacı var. Tekirdağ’da yeni kurulan bir ilçe olması nedeniyle Ergene’ye gerekli destek ve yatırımlarına gelmesini bekliyoruz. Tekirdağ Milletvekillerimize Ergene’nin ihtiyaçlarının tespit edilerek rapor halinde sunulması gerekiyor” şeklinde konuştular.


Levent SİLİSTRE