10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ

10.01.2019
851 kez okundu

Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan ve insanlara bilgi akışını sağlamak gibi çok önemli bir görevi gerçekleştiren gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun.

Gazetecilik, fedakarlık isteyen ve zor şartlarda yapılan çok önemli bir meslektir. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde başta gazetecilerin özlük hakları olmak üzere basın özgürlüğünün korunmasına da dikkat çekilerek kamuoyunda gazetecilere gerekli destek verilmelidir.

Gazetecilik, tüm yurtta ve dünyada olan haberleri hızlı bir şekilde, doğru ve düzgün olarak vatandaşlara aktarabilmektir. Gazetecilik, özel ve farklı olan insanların işidir. Ülkemize, şehrimize ve vatandaşlarımıza doğru bilgiler aktarılarak; ilkeli ve objektif bir şekilde yapılan gazetecilik, şehrin ve ülkemizin gelişmesine katkıda bulunacak bir mesleki yapıdır. Gazetecilik olmazsa demokrasi olmaz, gazetecilik olmazsa ülkede eşitlik olmaz, eleştiri olmaz.

Gazeteciliğin kamuoyunun en hızlı ve en doğru şekilde bilgilenmesi adına kullanılan en etkili araç olduğu unutulmamalıdır. Şehirlerimizde gazetecilik görevini yerine getiren kardeşlerimiz bu bilinçle en kaliteli hizmeti sunmaktadırlar.

İlkeli, dürüst ve özverili bir şekilde gündeme taşınan konularla; sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan gelişmemize katkı sağlamaktadırlar.

Gazeteciler kamuoyunda bir köprü vazifesi görmektedir. Bu köprü ile iletişimimizi sağlarken aynı zamanda haber alma gücümüze de katkı sağlıyorlar.

Halkımızın doğru haber alması için canını hiçe sayarak, gecesini gündüzüne katarak, ilkeli ve dürüst yayıncılık prensiplerinden ödün vermeden, yaşadıkları tüm zorluklara rağmen her koşulda kamuoyunu aydınlatmak için büyük bir özveri ile çalışan yerel ve ulusal basınımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun.